Vlaštovky CD

Patnáct lidových písní, ve kterých poletují vlaštovky. Tři ženské hlasy, kytara, housle a violoncello. Písně se proplétají s fantastickým příběhem o setkání vlaštovky a člověka. V hlavních rolích Michal Dalecký a Filipína Cimrová. Scénář vznikl ve spolupráci s šéfem Kroužkovací stanice Národního muzea v Praze Mgr. Jaroslavem Cepákem, Ph. D. Deska vhodná pro nadšené přírodovědce a jiné zvědavce. V tomto případě v nádherném interaktivním obalu z dílny Upupaepop.

300,00 Kč

Natočili jsme desku, na které se písně proplétají s fantastickým příběhem o setkání vlaštovky a člověka. Mimo to je deska dost poučná. Dozvíte se například, že vlaštovka má v pravém oku kouzelná zrníčka... A hlavní role na ní hrají Michal Dalecký a Filipína Cimrová.


Vlaštovky jsou malé, milé průvodkyně létem.

Člověk sedí ve svém hnízdě a vyhlíží vlaštovky. Jsou tu - jsme v bezpečí. Teplo, hojnost. Vlaštovky švitoří a naše srdce plní radostí. Svět funguje. Vlaštovky se k nám vrací, slunce po zimě přibývá a třešně za

Ale jakmile se jejich hejna začínají srocovat kolem drátů, do srdce zavane podzim. Svět, no ano, funguje. Slunce, květy, teplo, vlaštovky- zase se někam vytrácí. Je čas vyhrnout límce, zažehnout teplo a světlo uvnitř, shrbit se do kožichu a půl roku čekat na vlaštovky.

Světlo a tma. Teplo a zima. Venku a uvnitř. S vlaštovkami a bez vlaštovek.

(Co z toho, vědět, že někde jinde je léto, když tady člověk žije zimu?)

Co když se potká lidský muž a vlaštovčí dívka?

On, syn vědění, ona, dcera života.

On zkoumá, pozoruje, zapisuje.

Ona žije o život.

Kouzlem si rozumí.

Jeden rok života vlaštovky Živy v zápiscích vlaštovkologa Vlastíka Ptáčka.